Έπιασε κορυφή η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου την Κυριακή

Μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας ήταν η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου που κέρδισε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου την τυπικά γηπεδούχο Α.Ε. Αγίου Δημητρίου με 1 – 0.
Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Αρτέμη Ροδίτη στην κορυφή της βαθμολογίας με 7 βαθμούς έναν περισσότερο από την Ένωση.
Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις οι παίκτες του Θόδωρου Μουχάνη μπήκαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά. Μετά τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου οι τυπικά φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν και έφτασαν στο γκολ στο 40ο λεπτό με σουτ του Ρήγα.
Στο δεύτερο μέρος η Ένωση προσπάθησε να πιέσει, όμως οι “πρόσφυγες” κράτησαν καλά στην άμυνα και πανηγύρισαν στο τέλος τη νίκη που τους έφερε στην κορυφή.

Το φιλμ του αγώνα.

7΄ Κόρνερ του Μακρή ο Μαντόγλου έπιασε γυριστή κεφαλιά που έφυγε ψηλά άουτ.
15΄ Σέντρα του Κατσαβοχρήστου ο Βαγγέλης Μουχάνης έκανε το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει στον Καπετανάκη και να περνάει κόρνερ.
18΄ Μακρινό σουτ του Πάνου Μουχάνη έδιωξε σε κόρνερ ο Μπαλάσκας.
21΄ Πλάγιο του Μπουκουβάλα ο Κρανιάς διεκδικεί με το Δημήτρη Κυτούγια και η μπάλα φτάνει στο Μακρή που σουτάρει στην αγκαλιά του Ζώη.
40΄ Γκολ. Γέμισμα του Μπουκουβάλα ο Ρήγας εκμεταλλεύεται το λάθος στην άμυνα και με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.
59΄ Σουτ του Ζώγα η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
69΄ Σουτ του Βαγγέλη Μουχάνη η μπάλα έφυγε άουτ.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Ζώης, Παναγιωτόπουλος, Καντερές, Κυτούγιας Δ., Μπαμπάτσικος, Μουχάνης Ε. (76΄ Καραπιπέρης), Μουχάνης Π. (53΄ λ.τ. Ζώγας), Σκέβας (60΄ Μουστάκας), Κατσαβοχρήστος, Κυτούγιας Χ., Κωστακιώτης.

ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Αρτέμης Ροδίτης): Μπαλάσκας Τ., Μπουκουβάλας, Καπετανάκης, Ξανθόπουλος, Χολιασμένος, Μαντόγλου (91΄ Αντωνόπουλος), Τσέπας (44΄ Κατσιμπίνης), Πλιάτσικας, Κρανιάς, Μακρής (67΄ Αυγέρης), Ρήγας (89΄ Προδρομίτης).