Ήττα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου από τον Αμύντα

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Αμύντα με 68 – 60.
Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της αθηναϊκής ομάδας στο πρωτάθλημα, ενώ ο Α.Ο.Α. γνώρισε την 4η ήττα σε ισάριθμους αγώνες.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά 6 πόντων στα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου, όμως στο φινάλε ο Αμύντας μείωσε στους 2. Στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου δεκαλέπτου οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά οι γηπεδούχοι μετά το 15ο λεπτό πήραν προβάδισμα και πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά 5 πόντων. Η διαφορά έφτασε σε διψήφια τιμή στο τρίτο δεκάλεπτο, ο Α.Ο.Α. μείωσε στους 2 και τελικά στο 30ο λεπτό ο Αμύντας βρέθηκε στο +5. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα και έφτασαν στην τελική επικράτηση.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κανονίδης με 16 πόντους και ακολούθησαν οι Σιούντρης και Μπέλη με 13 και ο Σάλεχ με 12. Για τον Α.Ο.Α. πρώτος σκόρερ ήταν ο Ναούμης με 14 και ακολούθησε ο Οκεκουόγεν με 12.

Δεκάλεπτα: 17 – 19, 21 – 14, 13 – 13, 17 – 14.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Ρίζος – Νάστος.

Α.Ο. ΑΜΥΝΤΑΣ (Μάης Κωνσταντινίδης): Έξαρχος, Ζούπας, Τοπάλι 6(1), Σιούντρης 13(3), Οικονόμου, Σάλεχ 12(1), Κουκουνιάς 5(1), Γιούση, Γκάτζο, Μπέλη 13(1), Τάγαρης 3, Κανονίδης 16(1).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7(1), Γρίψιος 3(1), Στογιάνοβιτς 7(1), Ναούμης 14(2), Τσιαμπάς, Μήτσου 2, Οκεκουόγεν 12, Καλημέρης 2, Κοντσές, Γαρέζος 9(2), Νικολαΐδης 4.